Longwy - sztuka ceramiczna, która zachwyca zmysły

IMG_1864lRZKfOA1oFirQ

 

Fabryka ceramiki Longwy to jeden z najważniejszych producentów ceramiki artystycznej we Francji. Jej wyroby są znane na całym świecie, a ich unikalność i wysoka jakość przyciągają kolekcjonerów i miłośników sztuki z całego świata.

Historia marki Longwy sięga XVIII wieku, kiedy to na terenie dzisiejszej Francji działały liczne manufaktury ceramiczne. W 1798 roku założona została fabryka w Longwy, która szybko stała się jednym z najważniejszych producentów ceramiki artystycznej. W XIX wieku firma zaczęła wprowadzać na rynek coraz bardziej wysublimowane wzory, co przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania jej produktami.

Metody produkcji ceramiki Longwy opierają się na tradycyjnych technikach, które stosowane są w tej fabryce od ponad 200 lat. Wśród nich znajdują się m.in. tłoczenie, formowanie ręczne i wylewanie ceramiki, a także ręczne malowanie i zdobienie. Dzięki temu produkty Longwy cechuje niepowtarzalność i wyjątkowość.

Współczesne projekty i wzory marki Longwy to połączenie tradycji z nowoczesnym wzornictwem. Firma regularnie wprowadza nowe kolekcje, które powstają we współpracy z projektantami i artystami. Charakterystyczne dla produktów Longwy są barwne wzory z motywami roślinnymi i zwierzęcymi, a także bogate zdobienia w złocie i srebrze.

Fabryka ceramiki Longwy słynie z barwnych wzorów, które odzwierciedlają klasyczne motywy roślinne i zwierzęce. Niektóre z najbardziej znanych wzorów to:

 • Le Jardin: Wzór ten przedstawia motywy kwiatowe i roślinne na białym tle. Jest to jedna z najstarszych kolekcji Longwy, wprowadzona na rynek już w XIX wieku.
 • La Ménagerie: Ten wzór prezentuje zwierzęta, w tym lwy, słonie i antylopy, na tle kolorowych geometrycznych wzorów. La Ménagerie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów Longwy i zyskał na popularności w latach 60. XX wieku.
 • Les Macareux: Wzór ten przedstawia morskie ptaki - maskonury, na tle szarego nieba. Les Macareux zyskał popularność na początku XX wieku i jest jednym z najbardziej znanych wzorów Longwy.
 • Les Hérons: Ten wzór prezentuje czaple i łabędzie na tle kolorowych liści i kwiatów. Les Hérons został wprowadzony na rynek w latach 20. XX wieku i do dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem.
 • Les Oiseaux: Ten wzór przedstawia kolorowe ptaki na tle niebieskiego nieba i białych chmur. Les Oiseaux to wzór, który cieszył się popularnością w latach 60. XX wieku i do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów Longwy.
 • Les Anémones: Wzór ten przedstawia kolorowe kwiaty anemonów na tle szarego nieba. Les Anémones to jeden z najbardziej znanych wzorów Longwy, który zyskał popularność w latach 20. XX wieku.

Unikalność produktów Longwy wynika przede wszystkim z ręcznych zdobień, które nadają ceramice niepowtarzalny charakter. Firma zwraca również uwagę na jakość surowców i proces produkcji, co wpływa na wytrzymałość i trwałość wyrobów. Produkty Longwy to nie tylko elementy wyposażenia wnętrz, ale także kolekcjonerskie perełki o wartości kulturowej.

 

Podsumowując, fabryka ceramiki Longwy to jedna z najważniejszych marek w dziedzinie ceramiki artystycznej we Francji i na świecie. Jej wyroby wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem, wysoką jakością wykonania oraz ręcznymi zdobieniami. Dzięki tradycji, nowoczesnym wzorom i dbałości o jakość, marka Longwy nadal utrzymuje swoją pozycję na rynku i cieszy się uznaniem wśród klientów z całego świata.

  

 

 

 Od:: Katarzyna Kwaśniewska | 02.06.2023 09:30

Powiązane produkty

 • Talerz dekoracyjny Emaux de Longwy Pagodes Chinoises

  Emaux de Longwy - Pagodes Chinoises. Talerz dekoracyjny, ręcznie dekorowany emalią z motywem chińskiej pagody. Talerz wykonany zgodnie z projektem Rolande Rizzi dla francuskiej manufaktury fajansu z Longwy. Edycja limitowana - egzemplarz 29/50. Wykończenia wykonane emalią. Efekt craquelle. Średnica 37,0 cm.

  1800,00 zł 


 • Puzdro Emaux de Longwy

  Pojemnik do przechowywania niewielkich bibelotow. Przedmiot dekoracyjny. Ręcznie malowana ceramika z motywami zielonych liści na granatowym i niebieskim tle. Złocone obrzeże i uchwyt. Wysokość 9,0 cm, średnica 9,0 cm.

  999,00 zł 


 • Talerz dekoracyjny Longwy

  Dekoracyjny talerz wykonany w francuskiej manufakturze Emaux de Longwy. Fajans dekorowany emalia.  Lustro talerza z wizerunkiem mostu Adolpha w Luxemburgu. Srednica 32,0 cm.

  899,00 zł 


 • Talerz dekoracyjny Longwy

  Dekoracyjny talerz wykonany w francuskiej manufakturze Emaux de Longwy. Fajans dekorowany emalia.  Lustro talerza z koniem w trakcie skoku przez przeszkode. Talerz stonowiacy pamiatke zawodow w belgijskim Arlon w 1967 roku. Srednica 37,0 cm.

  899,00 zł 


Napisz komentarz

Wpisz następujące znaki w polu tekstowym.

Pola oznaczone * są wymagane.