Zwroty i reklamacje

Zwroty

Kupujący ma prawo odstąpić od umowy w terminie do 14 dni od dokonania zakupu. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: La Petit Tresor Bogna Przybyszewska, Czechyń 15, 78-600 Wałcz lub drogą elektroniczną na adres sklep@lepetittresor.pl. Po upływie 14 dni od momentu wyrażenia chęci zakupu towaru odstąpienie od umowy nie jest możliwe. Z racji, że nie wysyłamy towaru za pobraniem, w przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie poniesione koszty przez kupującego. W przypadku odstąpienia od umowy po dostarczeniu przez sprzedającego towaru kupującemu, kupujący ponosi koszty zwrotu towaru z zastrzeżeniem, że towar musi zostać odesłany w stanie nienaruszonym. Odpowiedzialność za naruszenie towaru w trakcie wysyłki zwrotnej ponosi kupujący. W przypadku kiedy sprzedającemu zostanie odesłany niepełnowartościowy towar może on odmówić zwrotu należności lub odpowiednio pomniejszyć jego wartość, z tytułu odstąpienia od umowy. Wysyłany przez sprzedającego towar jest ubezpieczony. Obowiązkiem kupującego, jest sprawdzenie, czy dostarczony towar nie został uszkodzony podczas transportu. Jeśli taka sytuacja ma miejsce kupujący ma obowiązek sporządzić odpowiedni protokół z opisem zaistniałej sytuacji w obecności kuriera. W przeciwnym razie firma kurierska może odmówić pozytywnego rozpatrzenia reklamacji swojej usługi. Sprzedający dokłada wszelkich starań, żeby wysłany przez niego towar był jak najlepiej zabezpieczony przez uszkodzeniem, jednak za uszkodzenie towaru w trakcji transportu odpowiada firma kurierska.

Reklamacje

Sprzedający zapewnia, że sprzedawany towar jest wyłącznie jego własnością. Oferowane produkty są towarem używanym o różnym stopniu zużycia. Stan faktyczny produktu opisany jest w opisie aukcji.
Sprzedający nie jest producentem sprzedawanego towaru dlatego nie istnieje możliwość reklamacji z tytułu użytkowania zakupionych produktów. Jeżeli towar w sposób jednoznaczny odbiega od zamieszonego w aukcji opisu, kupujący ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dokonania zakupu. Szczegóły w zakładce zwroty.