Mleczniki

Mlecznik jest jednym z głównych elementów środka stołu. To specyficzne i urocze naczynie przeznaczone jest do podawania mleka, czy śmietanki. Praktyczny „dziubek” pozwala na precyzyjne dozowanie mleka prosto do filiżanki z kawą, czy herbatą.  Zaś poręczny uchwyt gwarantuje nam wygodę użytkowania. Jeśli mowa o uchwytach, to warto zwrócić na nie szczególną uwagę! Bo to właśnie na tym elemencie mlecznika wytwórcy skupiają się najbardziej, to w tym miejscu dają ponieść się fantazji, stosując wymyślne zdobienia.

Mleczniki występują w różnych rozmiarach. Wyróżniamy małe mleczniki, idealne gdy serwujemy Mokke i te znacznie większe, mylone często z dzbankami do wody. Dzbanki do mleka perfekcyjnie sprawdzą się podczas uroczystości, wtedy każdy z gości może indywidualnie, wedle upodobań dolewając mleko do filiżanki zabielić swoją kawę, czy przygotować bawarkę. Serwis kawowy zawierający dzbanek do kawy, mlecznik, cukiernicę i filiżanki nada nakryciu dostojności. W takiej oprawie każdy z gości może poczuć się wyjątkowo. Zaś kawa i herbata podana w pięknej porcelanie nabierze charakteru i elegancji.

W naszym asortymencie znajdziecie między innymi mlecznik Limoges, mlecznik Raunstein, czy mlecznik Royal Copenhagen. Wybierając idealny porcelanowy dzbanuszek do mleka należy zwrócić uwagę na zdobienia, by dopasować go stylistycznie do reszty zastawy stołowej. Mlecznik w komplecie z cukiernicą będzie idealnie prezentował się w salonie- na stoliku kawowym, czy w jadalni, w  głównej części stołu.

 


  • Mlecznik Vieux Luxembourg Villeroy&Boch
    Porcelana dekorowana kobaltowymi motywami roślinnymi charakterystycznymi dla...

    149,00 zł